Vissza a Google ajánlatokhoz

 

Az itt leírtak, módosítás nélküli google ajánlatok.

Ha közvetlen a google oldalán akarunk e témakörökről meggyőződni, válasszunk a google által ajánlott hivatkozásokból. Webhelyem rangsorolása Google rendszerben

 


 

Webhelyem rangsorolása Google rendszerben

 

 

 

Vissza a Google ajánlatokhoz


Ezen weboldalon, a következő Google ajánlatokról olvashatunk

Útmutató webmestereknek

Ha betartja az alábbi szabályokat, a Google könnyebben megtalálja, indexeli és rangsorolja webhelyét.
Javasoljuk, hogy fokozott figyelemmel olvassa el a "Minőségi irányelvek" című részt még akkor is, ha nem tervezi az itt leírt javaslatok megvalósítását.
A minőségi irányelvek részletesen leírnak néhány olyan tiltott technikát, melyek alkalmazása esetén a Google a teljes webhelyet eltávolíthatja az indexből, vagy valamilyen más büntetést alkalmazhat.
Ha a Google büntet egy webhelyet, akkor az valószínűleg nem fog megjelenni a Google.hu vagy a Google partneroldalainak találatai között.

Ha elkészült a webhellyel:

  • Kérjen saját webhelyére mutató hivatkozásokat más webhelyektől.
  • Küldje be a Google-nak a http://www.google.hu/addurl.html címen.
  • Küldjön be Webhelytérképet a Google Webmester Eszközök szolgáltatásunk keretében. A Google a webhelytérkép alapján megismeri webhelye felépítését, és ezáltal több információt képes elraktározni az oldalakról.
  • Győződjön meg arról, hogy az Ön oldalaira hivatkozó webhelyek tudják, hogy a tartalom már elérhető.
  • Jelentse be a webhelyet a fontosabb címtárakba (ilyen például az Open Directory Project vagy a Yahoo!), illetve értesítse a hasonló szakterületen érdekelt webhelyeket.

Tervezési és tartalmi irányelvek

  • Készítsen világos szerkezetű, szöveges linkeket tartalmazó webhelyet. Minden oldalra legalább egy statikus szöveges link mutasson.
  • Készítsen a felhasználók számára olyan webhelytérképet, amelyről elérhetik a webhely fontosabb részeit. Ha a webhelytérkép 100-nál több linket tartalmaz, próbálja meg külön oldalakra bontani.
  • A webhely hasznos és információban gazdag oldalakból álljon, az oldalak tartalma pedig legyen világos és pontos.
  • Gondoljon arra, hogy milyen szavakkal kereshetnek rá más felhasználók a webhelyre, és gondoskodjon róla, hogy ezek a szavak tényleg megtalálhatók legyenek a webhelyen.
  • A fontos neveket, tartalmat vagy linkeket lehetőleg szöveggel jelenítse meg, ne képekkel. A Google keresőrobot nem ismeri fel a képként megjelenített szöveget.
  • A TITLE és ALT tagek legyenek beszédesek és a webhely tartalmának megfelelőek.
  • Javítsa ki az elavult linkeket és a HTML-hibákat.
  • Ha dinamikus oldalak használata mellett dönt (vagyis az URL-címben kérdőjel szerepel), vegye figyelembe, hogy nem minden keresőrobot tudja ugyanolyan jól feltérképezni a dinamikus oldalakat, mint a statikus oldalakat. Érdemes minél rövidebb és minél kevesebb paramétert használni.
  • Egy oldalon lehetőleg ne legyen 100-nál több link.

Technikai irányelvek

  • Nyissa meg a webhelyet egy szöveges böngészővel (ilyen például a Lynx). A legtöbb keresőmotor ugyanúgy látja a webhelyeket, ahogy a Lynxben megjelennek. Ha csillogó-villogó elemek, például JavaScript, cookie-k, munkamenet-azonosítók, keretek, DHTML vagy Macromedia Flash miatt nem jelenik meg minden a szöveges böngészőben, akkor a keresőrobot sem tudja rendesen feltérképezni a webhelyet.
  • Tegye lehetővé a keresőrobotok számára, hogy a webhelyet munkamenet-azonosítók vagy az útvonalukat nyomon követő argumentumok nélkül is feltérképezhessék. Ezek a technikák nagyon jók az egyes felhasználók tevékenységének nyomon követésére, a keresőrobotok azonban teljesen másképp lépnek egyik oldalról a másikra. Az ilyen technikák alkalmazása azt eredményezheti, hogy a webhely indexelése nem lesz teljes, mivel a keresőrobotok nem tudják kiszűrni azokat az URL-címeket, amelyek másképp néznek ugyan ki, de ugyanarra az oldalra mutatnak.
  • Állítsa be a webszerveren az If-Modified-Since HTTP fejlécelem támogatását. Ez a funkció lehetővé teszi, hogy a webszerver értesítse a Google rendszert, ha a webhely feltérképezése óta módosult a tartalom. E funkció támogatásával csökkenthető a hálózati forgalom és a felesleges kérelmek száma.
  • Hasznosítsa webszerverén a robots.txt fájlt. Ez a fájl mondja meg a keresőrobotnak, hogy mely címtárak térképezhetők fel, és melyek nem. A fájlt tartsa a webhelynek megfelelő, naprakész állapotban, nehogy véletlenül blokkolja a Googlebot keresőrobotot. A http://www.robotstxt.org/wc/faq.html címen megtudhatja, hogyan adhat utasításokat a webhelyére látogató keresőrobotoknak (csak angol nyelven érhető el). A Google Webmester Eszközök robots.txt elemzési eszközének segítségével tesztelheti a robots.txt fájl működését.
  • Ha az Ön vállalata tartalomkezelő rendszert üzemeltet, a rendszernek olyan formátumban kell tudnia exportálni a tartalmat, amelynek alapján a keresőrobotok feltérképezhetik a webhelyet.
  • A robots.txt fájl használatával megakadályozhatja a keresési eredményoldalak és egyéb olyan, automatikusan generált oldalak indexelését, amelyeknek a keresőmotorok felhasználói nem veszik hasznát.

Minőségi irányelvek

Az itt leírt minőségi irányelvek a megtévesztő vagy manipulatív viselkedés leggyakrabban előforduló formáival foglalkoznak. A Google más hasonló, itt fel nem sorolt eljárásokat is rossz szemmel nézhet (például azt, ha valaki jól ismert webhelyek félregépelt névváltozatait regisztrálja). Egyáltalán nem biztos, hogy ha egy megtévesztési technika nem szerepel ezen az oldalon, akkor azt a Google jóváhagyja. Azok a webmesterek, akik energiájukat az alapvető szabályoknak megfelelően hasznosítják, jobb webhelyeket készítenek, ebből következően jobb értékelést is kapnak, mint azok, akik mindenáron megpróbálják megtalálni a kiskapukat.

If you believe that another site is abusing Google's quality guidelines, please report that site at https://www.google.hu/webmasters/tools/spamreport. A Google szereti automatizált módon megoldani a problémákat, ezért próbáljuk minimálisra csökkenteni a kézi munkával végzett spamszűrést. A nekünk küldött spamjelentéseket rugalmas algoritmusok létrehozására használjuk, amelyek felismerik és blokkolják a hasonló próbálkozásokat.

Minőségi irányelvek - alapelvek

  • Mindenekelőtt a felhasználóknak készítse az oldalakat, ne a keresőmotornak. Ne tévessze meg a felhasználókat, és ne jelenítsen meg más tartalmat a keresőmotoroknak, mint a felhasználóknak. Ezt a technika általában "álcázásként" (cloaking) ismert.
  • Kerülje a keresőmotorok rangsorolását befolyásolni próbáló trükköket. Jó alapszabály, hogy felteszi magának a kérdést: nyugodtan el merné-e mondani versenytársának, hogy milyen technikát alkalmaz. Hasznos lehet feltenni a következő kérdést is: "Segíti ez a felhasználókat? Akkor is ezt tenném, ha a keresőmotorok nem is léteznének?"
  • Ne csatlakozzon olyan linkrendszerekhez, amelyek célja a webhely rangsorolásának javítása vagy a PageRank mutató növelése. Különösen kerülje az internetes spamgyártókat, illetve a "rossz környékeket", mivel ezek a hivatkozások hatással lehetnek saját webhelye rangsorolására is.
  • Ne használjon engedély nélküli számítógépes programokat az oldalak küldésére, a rangsorolás ellenőrzésére stb. Ezek a programok lekötik a számítógépek erőforrásait, és nem felelnek meg a Google Szolgáltatási feltételeinek sem. A Google nem ajánlja a WebPosition Gold™ programhoz hasonló termékek használatát, amelyek automatikus vagy programozott lekérdezéseket küldenek a Google rendszernek.

Minőségi irányelvek - specifikus irányelvek

Ha Ön is úgy látja, hogy webhelye nem felel meg az irányelveknek, módosítsa webhelyét, majd kérje a webhely felülvizsgálatát.

Vissza a lap elejére

 

A Google miért nem indexeli a webhelyemen található összes oldalt?

Habár weboldalak milliárdjait vesszük fel indexünkbe, és folyamatosan dolgozunk azon, hogy növeljük a felvehető oldalak számát, nem tudjuk garantálni, hogy keresőrobotunk egy adott webhely összes oldalát feltérképezi. Bár nem tudunk garanciát vállalni arra, hogy a webhelyek összes oldala mindig megjelenik az indexben, javasoljuk, hogy a Google-barát webhelyek fenntartásával kapcsolatban tanulmányozza útmutatónkat.

Vissza a lap elejére

Miért nem jelenik meg a webhelyem egy bizonyos kulcsszó megadásakor?

Kézzel nem rendelünk kulcsszavakat a webhelyekhez, és a webmesterek sem küldhetik el azoknak az előnyben részesített kulcsszavaknak a listáját, amelyek beírásakor a webhelyeik megjelennek.

A legbiztosabb módon úgy érheti el, hogy webhelye megjelenjen az Ön által előnyben részesített kulcsszavak megadásakor, hogy felveszi ezeket a kulcsszavakat az oldalaira. Keresőrobotunk elemzi az indexben szereplő weboldalak tartalmát, és ez alapján határozza meg azokat a keresési lekérdezéseket, amelyekhez azok a legrelevánsabbnak minősülnek. Ha olyan információgazdag webhelyet hoz létre, amely világosan és pontosan leírja az Ön által választott témakört, akkor az minden valószínűség szerint megjelenik az Ön által előnyben részesített kulcsszavak megadásakor.

Vegye figyelembe, hogy a webhelye ugyan megjelenik az előnyben részesített kulcsszavakra végzett keresések során, de nem biztos, hogy az első néhány eredményoldalon szerepel. Annak megállapítására, hogy ez a helyzet áll-e fenn, végezzen keresést a webhelyére webhelyoperátorunk és a következőhöz hasonló kulcsszó használatával: [ site:Google.hu doodle ]. Ez a keresés a következő eredményt adja: http://www.google.com/search?hl=hu&q=site%3AGoogle.hu+doodle

A webmesterek általában úgy javíthatják a webhelyek rangsorát, hogy növelik a saját oldalaikra hivatkozó jó minőségű webhelyek számát. A következő webhelyen további tudnivalókat olvashat arról, hogy a Google hogyan rangsorolja az oldalakat: http://www.google.com/technology/index.html. Továbbá javasoljuk, hogy tanulmányozza útmutatónkat a Google-barát webhelyek létrehozásával és fenntartásával kapcsolatban.

Vissza a lap elejére

 

Miért távolít el a Google egyes webhelyeket a Google indexből?

A Google ideiglenesen vagy véglegesen eltávolíthat webhelyeket az indexből és a keresési eredmények közül, ha erre a törvény kötelezi, vagy ha a webhelyek nem felelnek meg a Google minőségi irányelveinek, illetve más okból is, ha például a webhely megakadályozza, hogy a felhasználók megtaláljanak valamilyen fontos információt. Sajnos nem tudunk minden eltávolított oldalhoz indoklást mellékelni. Bizonyos tevékenységek azonban, például az álcázás, a keresőmotorok által igen, de a felhasználók által nem látható szöveg használata, vagy a kifejezetten a keresőmotorok megtévesztésére szolgáló oldalak és linkek létrehozása az indexből történő eltávolítást vonhatják maguk után. További információért olvassa el a Útmutató webmestereknek című dokumentumot.

Ha webhelyét a minőségi irányelvek be nem tartása miatt töröljük az indexből, akkor erről a Webmester Eszközök segítségével tájékoztatjuk Önt. Egyszerűen jelentkezzen be a Webmester Eszközök alkalmazásba, írja be webhelye URL-címét, és igazolja, hogy Ön a webhely tulajdonosa. A webhely indexeléséről az Áttekintés oldalon talál információt.

Ha értesítést kap arról, hogy a webhely megsérti a minőségi követelményeinket, módosítsa a webhelyet a követelményeknek megfelelően, majd küldje el a webhelyet újraértékelésre.

Vissza a lap elejére