Az itt leírtak, módosítás nélküli google ajánlatok.
Ezen weboldalon, a következő Google ajánlatokról olvashatunk
Webhelytérkép
Általában kétféle webhelytérképet különböztetünk meg.
A webhelytérkép első típusa a webhelye oldalait felsoroló HTML oldal - amely gyakran szakaszokra van osztva -, és a felhasználókat segíti a kívánt információk fellelésében.
Az XML webhelytérképek - amelyeket általában (nagybetűvel kezdve) Webhelytérképnek neveznek - segítségével a Google részére adhat információkat a webhelyéről.
Ebben a témakörben az ilyen Webhelytérképekről lesz szó.
Legegyszerűbb esetben a Webhelytérkép a webhelyén szereplő oldalak listáját tartalmazza.
Ha létrehoz és beküld egy Webhelytérképet, azzal gondoskodhat róla, hogy a Google a webhelyén lévő valamennyi oldalról tudjon, beleértve azokat az URL-címeket is, amelyeket a Google normál feltérképezési folyamata egyébként nem lenne képes megtalálni.
A Webhelytérképek különösen hasznosak az alábbi esetekben:
- Webhelye dinamikus tartalommal rendelkezik.
- Webhelyén olyan oldalak is találhatók, amelyeket a Googlebot nem tud egyszerűen feltérképezni; ilyenek például az összetett AJAX- vagy Flash-alkalmazásokat tartalmazó oldalak.
- Webhelye új, és csak kevés link mutat rá. (A Googlebot ezeket az oldalakat más oldalakon lévő linkeket követve találja meg a feltérképezés során, így ha webhelyére nem mutat elég link, akkor a webhely feltérképezése nehézségekbe ütközhet.)
- Webhelye a tartalomoldalak olyan archívumával rendelkezik, amelyen belül az oldalak csak kevés egymásra mutató linket tartalmaznak, vagy egyáltalán nem tartalmaznak linkeket.
Webhelytérkép információ
A fiókjához Webhelytérképet adhat hozzá, amellyel további információt nyújthat nekünk az oldalairól.
Például:
- Információ azzal kapcsolatban, hogy milyen gyakran módosulnak az egyes oldalak a webhelyén. Előfordulhat például, hogy a termékekkel kapcsolatos oldalt naponta frissíti, a kapcsolattartási adatokat tartalmazó oldalt viszont csak negyedévente.
- Az egyes oldalak utolsó módosításának dátuma.
- Webhelye oldalainak relatív fontossága.
például
- Főoldalának relatív fontossága 1,0;
- A kategóriaoldalak fontossága 0,8;
- Az egyes blogbejegyzések vagy termékoldalak fontossága pedig 0,5 lehet.
Ez a prioritás csak az adott webhely egyéb URL-címeinek vonatkozásában jelzi az URL fontosságát, és nem befolyásolja az oldalak által a keresési eredmények között elért helyezést.
A Webhelytérképek további információt nyújtanak a Google-nak a webhelyéről, az internet feltérképezésére használt szokásos módszereinket kiegészítve.
Reményeink szerint segítenek majd nekünk a webhelye alaposabb feltérképezésében, ráadásul korszerűbb megoldást alkalmazva - azt azonban nem tudjuk garantálni, hogy a Webhelytérképében szereplő URL-ek be fognak kerülni a Google indexébe.
A rendszer soha nem bünteti a webhelyeket Webhelytérképek beküldése.
A Google a Sitemap Protocol sitemaps.org címen meghatározott, 0.9-es verzióját használja.
A Webhelytérkép protokoll az XML-formátum egy változata, amely a webes keresőrobotok számára lényeges webhelytérkép-információk összegzésére szolgál.
A Google számára a Webhelytérkép protokoll 0.9-es verziójának használatával létrehozott webhelytérképek ezért minden olyan keresőmotorral kompatibilisek, amelyek a sitemaps.org szabványait használják.
A szabványos webhelytérkép a legtöbb webhely esetében működik, azonban bizonyos tartalomtípusok esetében létrehozhat és beküldhet speciális webhelytérképeket is.
Ezeket a webhelytérkép-formátumokat a Google határozza meg, és más keresőmotorok nem alkalmazzák őket. Hatékony módszert biztosítanak arra, hogy bizonyos tartalomtípusokról részletes információt nyújtson a Google számára.
A megjelenítők például a Hírek webhelytérkép segítségével olyan információkat adhatnak a Google-nak, amelyek megjelenhetnek a Google Hírek keresési eredményei között (például közzétételi dátum, kulcsszavak és árfolyamjelző).
Egyéb webhelytérkép-formátumok:
- Video-webhelytérképek
- Mobil-webhelytérképek
- Hírek-webhelytérképek
- Kódkereső-webhelytérképek
- Földrajzi webhelytérképek
Mit tartalmazhat a Webhelytérkép?
Bármilyen formátumú Webhelytérkép esetén vegye figyelembe a következőket:
- A webhelytérkép az URL-címek vagy a Webhelytérképek listáját tartalmazhatja.
- Amennyiben a Webhelytérkép más Webhelytérképek listáját tartalmazza, azt Webhelytérkép-indexfájlként kell mentenie, és az adott fájltípushoz tartozó XML-formátumot kell alkalmaznia. Egy Webhelytérkép-indexfájlban legfeljebb 1000 Webhelytérkép lehet felsorolva.
- A Webhelytérképfájlban legfeljebb 50 000 URL-cím szerepelhet, és tömörítetlenül nem lehet nagyobb 10 MB-nál. Ha ennél nagyobb a Webhelytérképe, ossza fel több kis Webhelytérképre. Ezek a korlátozások garantálják, hogy a webszerver ne terhelődjön le, amikor túl nagy fájlokat szolgáltat a Google számára.
- Minden URL-címet azonos szintaxissal adjon meg.
- Ha például webhelyének helyeként a http://www.example.com/ címet adja meg, az URL-címek listája nem tartalmazhat olyan URL-címeket, amelyek így kezdődnek: http://example.com/.
- Ám ha a webhely helyeként a http://example.com/ címet adja meg, az URL-címek listája nem tartalmazhat olyan URL-címeket, amelyek így kezdődnek: http://www.example.com/ .
- Ne tüntesse fel a munkamenet-azonosítókat az URL-címekben.
- Ne tüntesse fel a képek közvetlen URL-címét a Webhelytérképekben.
A Google nem indexeli közvetlenül a képeket, csak azt az oldalt, amelyen a kép szerepel.
- A Webhelytérképekben szereplő közvetlen kép-URL-ek nem kerülnek bele az indexbe.
- A Webhelytérkép URL-címének a számára helyt adó webszerver által olvasható kódolásúnak kell lennie.
- A cím emellett csak ASCII-karaktereket tartalmazhat. A cím nem tartalmazhat felső tartományba eső ASCII-karaktereket, valamint bizonyos vezérlőkódokat és speciális karaktereket, mint például a * vagy a {} karakterek. Ha a Webhelytérkép URL-címe tartalmazza ezeket a karaktereket, a Webhelytérkép hozzáadásakor egy hibaüzenet jelenik meg.
Ha Webhelye oldalai szerepelnek a Google indexében.
Tekintse meg az Indexstatisztikákat. Súgó
Ha a Google Indexstatisztikájában nem jelennek meg weboldalai
a Google a következő üzenetet jeleníti meg.
- Nem küldött el egyetlen webhelytérképet sem.
- Küldjön el egy webhelytérképet, amellyel segíthet a Google-nak olyan oldalakat feltárni, amelyeket keresőmotorjaink lehet, hogy egyébként nem találnának meg.
- Miután létrehozott és elküldött egy olyan webhelytérképet, amely felsorolja webhelye URL-címeit, adatokkal szolgálunk Önnek arról, hogy a Google hogyan indexeli ezeket az oldalakat. További információ
Google válasza az Internetes feltérképezésről, egy adott webhelyről: kadocsa.extra.hu
A Googlebot a webhelyeket a linkek oldalról-oldalra történő követésével térképezi fel.
Ezekkel az oldalakkal probléma volt a feltérképezés során, így ezek nem kerültek bele indexünkbe, és nem jelennek meg a keresési eredmények között.
Tekintse át az alább felsorolt hibákat, és ellenőrizze az érintett oldalakat.
A Nem követett URL-ek hibák például arra utalhatnak, hogy bizonyos oldalakon olyan tartalom van (például multimédiás fájl vagy kép), amelyet a Googlebot nem tud könnyen feltérképezni, vagy hogy az URL-szerkezetük nem előnyös a Google szempontjából.
További információ a feltérképezési hibákról
Megjegyzés:
Nem minden hiba jelent valós problémát.
Előfordulhat például, hogy Ön szándékosan blokkolni szeretné a robotokat egyes oldalakon. Ha ez a helyzet, nem kell kijavítania ezt a hibát.
Kategória:
- A robots.txt által korlátozott URL-ek (0)
- A webhelytérképben szereplő URL-címekkel kapcsolatos hibák (0)
- HTTP-hibák (0)
- Időtúllépést okozó URL-ek (0)
- Nem elérhető URL-ek (0)
- Nem követett URL-ek (0)
- Nem található (0)
A robots.txt által korlátozott URL-ek
URL részletek. A problémát a következő napon észleltük
Nincs jelenthető hiba.
A feltérképezést rendszeresen elvégezzük, friss információért látogasson vissza később.
Google által felajánlott sablon a Webhelyterkép beküldésére.
A Google több különböző formátumban is elfogadja a Webhelytérképeket, ugyanakkor a Webhelytérkép protokollt alkalmazó Webhelytérképek használatát javasoljuk
Vissza a lap elejére