Vissza a Google ajánlatokhoz

 

Az itt leírtak, módosítás nélküli google ajánlatok.

Ezen weboldalon, a következő Google ajánlatokról olvashatunk


Hogyan hozhatok létre Webhelytérkép-fájlokat?

Általában kétféle webhelytérképet különböztetünk meg.
A webhelytérkép első típusa a webhelye oldalait felsoroló HTML oldal - amely gyakran szakaszokra van osztva -, és a felhasználókat segíti a kívánt információk fellelésében. Jóllehet ez a webhelytérkép-típus a látogatóknak és a keresőmotoroknak is segít a webhelyen való navigálásban, különbözik attól az XML-webhelytérképtől, amelyet a Webmester Eszközök segítségével lehet beküldeni a Google-nak.

Az XML webhelytérképek - amelyeket általában (nagybetűvel kezdve) Wehbelytérképnek neveznek - segítségével a Google részére adhat információkat a webhelyéről.
Ebben a témakörben az ilyen Webhelytérképekről lesz szó.

Ha egy RSS vagy Atom feedet tartalmazó bloggal rendelkezik, egyszerűen beküldheti az adott feedet Webhelytérképként.
Például a Blogger automatikusan beküld egy Webhelytérképet az Ön blogjáról.

RSS / Atom feed használata Webhelytérképként

A Google RSS (Real Simple Syndication) 2.0 és Atom 1.0 feedeket is elfogad. Ha egy RSS vagy Atom feedet tartalmazó bloggal rendelkezik, beküldheti az adott feed URL-címét Webhelytérképként.
A legtöbb blogkezelő szoftver el tudja készíteni Önnek a feedet.
Amennyiben webhelye nem rendelkezik feeddel, a Feedburner segítségével létrehozhat és közzétehet egyet. Vegye figyelembe annak lehetőségét, hogy a feed csak a legutóbbi URL-címekről nyújt információkat.

Megjegyzés:
Ha a blogja létrehozására és közzétételére a Blogger szolgáltatást használja, a Blogger automatikusan beküld egy Webhelytérképet az Ön blogjáról.

Webhelytérkép létrehozása szövegfájl használatával

A Webhelytérképnek az URL-címek listáját kell tartalmaznia, legfeljebb 50 000 bejegyzéssel.
Ha több, mint 50 000 URL-címe van, akkor több Webhelytérképet kell létrehozni és be kell küldeni egy Webhelytérkép-indexfájlt <>.

Átadhat a Google rendszernek egy egyszerű szövegfájlt, amely soronként egy URL-címet tartalmaz. Például:

www.example.com/fajl1.html

www.example.com/fajl2. html

A legjobb eredmények elérése érdekében kövesse az alábbi irányelveket:

  1. Az URL-címeket pontosan kell megadnia, ugyanis a Google pontosan a megadott alak alapján próbálja meg feltérképezni őket.
  2. Minden szövegfájl legfeljebb 50 000 URL-címet tartalmazhat. Ha a webhely több mint 50 000 URL-címet tartalmaz, akkor a listát több szövegfájlra bonthatja, és hozzáadhatja őket külön-külön.
  3. A szövegfájlnak UTF-8 kódolásúnak kell lennie. Ezt a fájl mentésekor adhatja meg (például a Jegyzettömb programban a Mentés másként párbeszédpanel Kódolás listájában választhatja ki).
  4. A szövegfájl az URL-címek listáján kívül nem tartalmazhat más információt.
  5. A szövegfájl nem tartalmazhat fejléc- és lábléc-információt.
  6. A szövegfájlt tetszőleges módon el lehet nevezni. A Google azt ajánlja, hogy .txt kiterjesztést adjon a fájlnak, hogy szövegfájlként legyen azonosítva (például: webhelyterkep.txt).

A Webhelytérképet a webhelye legmagasabb szinten lévő, keresőmotorokkal feltérképeztetni kívánt könyvtárába (ez általában a gyökérkönyvtár) kell feltölteni.
Ha létrehozta ezt a fájlt, elküldheti Webhelytérképként.
Bár ez egy kézi módszer, mégis ez a legegyszerűbb és talán a legjobb megoldás, ha Ön nem járatos a szkriptírásban és a webszerver kezelésében.

Ha több webhelye van, akkor leegyszerűsítheti a Webhelytérképek létrehozásának és feltöltésének műveletét: csak létre kell hozni egy vagy több, az összes ellenőrzött webhelye URL-jeit tartalmazó Webhelytérképet, és egy helyre kell menteni a Webhelytérképe(ke)t.
A Webmester Eszközökben minden webhely tulajdonjogát igazolni kell. További tájékoztatás.

Webhelytérkép létrehozása a Webhelytérkép protokoll használatával

A Google több különböző formátumban is elfogadja a Webhelytérképeket, ugyanakkor a Webhelytérkép protokollt alkalmazó Webhelytérképek használatát javasoljuk, mert ezáltal ugyanaz a fájl küldhető el más, a sitemaps.org szabványnak eleget tevő keresőmotoroknak is, ilyen például az MSN vagy a Yahoo!.

A Webhelytérképek különféle módszerekkel hozhatók létre:

  1. Webhelytérkép kézi létrehozása a Webhelytérkép protokoll alapján
  2. A Webhelytérkép Generátor használatával Ha hozzáfér a webszerveréhez, és arra telepítve van a Python, szkriptünk segítségével készíthet egy Webhelytérképet, amely Webhelytérkép protokollt használja.
    A Google Webhelytérkép Generátor egy Python szkript, amely a Webhelytérkép protokoll segítségével Webhelytérképet hoz létre az Ön webhelyéhez.
    Ez a szkript URL-listákból, webszerverkönyvtárakból és hozzáférési naplófájlokból is létre tud hozni Webhelytérképeket.
  3. Harmadik fél által készített eszköz használata Többféle, harmadik féltől származó eszköz használható egy érvényes Webhelytérkép létrehozásához.

Egyéb választható formátumok

A hagyományos Webhelytérképek mellett olyan Webhelytérképeket is létrehozhat, amelyek speciális adatokat tartalmazó URL-címekről adnak tájékoztatást a Google-nak. Néhány példa:

Vissza a lap elejére


Hogyan küldhetek be webhelytérképet?

Amikor először küld Webhelytérképet a Google-nak
(akár a Webhelytérkép Generátor eszközzel, akár harmadik féltől származó eszközzel, akár kézzel készítette),
úgy kell beküldeni az adatokat, hogy hozzáadja a Webhelytérképet a Google Webmester Eszközök-fiókjához.
Így a Google hasznos, állapotra vonatkozó és statisztikai adatokat tud kínálni.
A fiókjából ellenőrizheti, hogy van-e valamilyen probléma a Webhelytérképpel vagy az abban szereplő URL-címekkel.
Ha Mobil webhelytérképet ad hozzá, akkor meg kell adni a Webhelytérképben szereplő URL-címek jelölőnyelvét.

Ha módosítja a Webhelytérképet, újraküldheti a Google Webmester Eszközök-fiókja segítségével vagy egy HTTP-kérelem alkalmazásával.

Az alábbi lépések bemutatják, hogyan adhat hozzá nem mobil tartalomra (ilyen a legtöbb webhely) mutató URL-ekből álló Webhelytérképet.
Mobil webhelytérképek hozzáadása esetén további lépések szükségesek.

Ha a mobil webhelytérkép támogatott formátumú, hajtsa végre az alábbi műveleteket:

  1. Töltse fel a Webhelytérképet a webhelye legmagasabb szintjén lévő, keresőmotorokkal feltérképeztetni kívánt könyvtárába, amely általában a gyökérkönyvtár. Ha a Webhelytérképében olyan URL-ek is szerepelnek, amelyek a Webhelytérkép helyénél magasabb szintű könyvtárban találhatók, akkor a Google azokat az URL-eket nem tudja a Webhelytérképet tartalmazó küldemény részeként kezelni.
  2. Győződjön meg arról, hogy webhelyét felvette a Webmester Eszközök-fiókjába.

    Kattintson a Hozzáadás gombra az Irányítópulton azon webhely mellett, amelyhez webhelytérképet szeretne hozzáadni.
  3. Írja be a mezőbe a Webhelytérkép URL-jét.
  4. Kattintson a Webhelytérkép beküldése elemre.

Ha először ad hozzá Webhelytérképet, akkor a "Függőben" állapotjelzés látható. Ha a Google befejezte a Webhelytérkép feldolgozását (ami akár több óráig is eltarthat), vagy "OK" lesz az állapot, vagy valamilyen hibaüzenet jelenik meg.

Nem tudjuk sem előre jelezni, sem garantálni, hogy mikor kerül sor az Ön URL-címeinek feltérképezésére és indexelésére, illetve hogy egyáltalán sor kerül-e erre.
Úgy gondoljuk, hogy a lefedettség és az indexeléshez szükséges idő a jövőben javulni fog, ahogyan finomítjuk az eljárásainkat, és egyre jobban megértjük a webmesterek igényeit.

Megjegyzés:

A robots.txt fájlban a Google és más keresőmotorok számára megadhatja a Webhelytérkép adatait, például az elérési utat.
Ugyanakkor javasoljuk, hogy a webhelytérképet a Webmester Eszközök-fiókján keresztül küldje be, így biztos lehet afelől, hogy a webhelytérkép feldolgozása probléma nélkül történik, valamint hogy a webhelyéről további statisztikai adatokat tekinthet meg.

Vissza a lap elejére


Hogyan tekinthetem meg a webhelyemre mutató linkeket?

A link: operátor használatával a Google rendszerben megkeresheti az egy adott webhelyre mutató linkek mintáját.
Például a [link:www.google.hu] megadásakor a rendszer azokat a weboldalakat jeleníti meg, amelyek a Google főoldalára mutató linkeket tartalmaznak.
A "link:" kifejezés és a weboldal URL-címe közé nem szabad szóközt tenni.

Ennél sokkal nagyobb mintavételt tekinthet meg valamely ellenőrzött webhelyre mutató linkekről a Webmester Eszközökben:

A Külső linkeket tartalmazó oldalak táblája a webhelye azon oldalaira vonatkozó mintavételt jeleníti meg, amelyekre linkek mutatnak más internetes oldalakról.
A Belső linkeket tartalmazó oldalak táblája a webhelye azon oldalaira vonatkozó mintavételt jeleníti meg, amelyekre linkek mutatnak a saját webhelyén található oldalakról.

Bármelyik tábla esetében kattintson a kívánt oldal melletti számra, hogy megjelenítse az arra mutató linkek listáját.

Arra is lehetőség van, hogy letöltse a webhelyére mutató linkeket, vagy az egy adott oldalra mutató összes linket.

Megjegyzés:

Bár a Külső linkeket tartalmazó oldal nagyobb mintavételt jelenít meg a webhelyére mutató linkekről, előfordulhat, hogy a lista nem tartalmazza a webhelyére mutató összes linket.
Ez normális működés.

Vissza a lap elejére