Témakörök
 
Index

Webhely szervezés.

Mobilváltozat!


Asztali változathoz,
kattints a képre!

Asztali változat





1. Webhely megszervezése.

Amikor elkezdünk egy új webhelyet készíteni.
- Létre kell hoznunk egy mappát (könyvtárat) a számítógépünkön.
- Ebbe kell mentenünk, minden dokumentumot, melyet át akarunk majd küldeni, a kiszolgálóra, amikor a webhely elkészült.

Ide kerül az összes:
- HTML fájl,
- kép, fájlok,
- hang fájlok,
- multimédiás fájlok,
- és minden olyan anyag (fájl), melyet majd átfogunk, küldeni a kiszolgálóra, a webhelyünk részeként.

A mappában (könyvtárban) annyi almappát hozhatunk létre, amennyi a weblapunk működéséhez szükséges, lényeg, hogy minden fájl, amit közzé akarunk tenni a webhely fő mappáján belül, legyen.

Egy a lényeg:
- Saját, számítógépünkön is úgy kell megszervezni a webhelyet, mint a valóságban. ( Azaz, ahogy a kiszolgálón szeretnénk majd elrendezni.)
(Kapcsolat nélküli munkában ugyan úgy kell működnie. Ezt a saját számítógépünkön meglévő Internet böngésző program segítségével ellenőrizhetjük. Ha több féle Internetböngésző programmal rendelkezünk, az annál jobb, így legalább, azoknál is ellenőrizhetjük a majdani weblapunk megjelenését és működését.)
-Ennek oka a hivatkozások működési módjában rejlik.

Ugyanis, a hivatkozás nem más, mint az általunk megírt fájlok, elérési útja, akár html, akár stíluslap, stb.

(Azaz, ha én lennék a postás, jó lenne tudni, hol találom, mi a lakása címe, ezért nagyon figyeljünk oda, ha a fájlokat áthelyezzük esetleg egy másik almappába, mert ez olyan mintha elköltöztünk volna egy másik városba, de a postással nem közöljük, ekkor aztán várhatjuk, hogy megkapjuk-e vagy sem a levelünket, számítástechnikában biztos, hogy nem.)
Megjegyzés:
Ki szeretné, hogy a weblapja, ne működjön tökéletesen? Az abszolút hivatkozások, akkor is működnek, ha a webhely nem tökéletesen van felépítve a kiszolgálón, mint a saját számítógépünkön. De ezt a Relatív és abszolút hivatkozásoknál részletezzük

Vissza a lap elejére

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. Weblapunk címének megadása

Az URL címek felépítése ( http: //www. kiszolgáló neve.hu ) ( http: //www. kiszolgáló neve.hu / mappa neve / fájl neve.html )
- URL Jelentése: egységes erőforráscím. (Angol "uniform resource locator" szavak rövidítése.)
A kiszolgálók és azon belüli fájlok helyét adja meg. De mélyebbre is hatolhat a webhelybe, ha beírjuk még a mappa és egy fájl nevét , akkor pontosan megmutatja, hogy melyik fájlt kell megjeleníteni
- http "Hypertext Transfer Protocol" szavak rövidítése. Ez a protokoll (séma)
- Kiszolgáló: Az a szervezet, amelyikkel szerződést kötsz az Internet használatára. Ha rendelkezel Internet kapcsolattal, akkor már ismersz is legalább egyet, pl.: T.COM.
- www

Vissza a lap elejére

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3.Mappa és fájl nevek

- Ékezetes betűket ne használjunk mappa és fájl elnevezéshez.
- Ha lehet, minden nevet, kisbetűvel írjunk.
Egyes böngészők különbséget tesznek a kis és nagybetűk között.
Mivel előfordulhat, hogy az egyik hivatkozásunkban véletlenül nagybetűvel a mappában pedig kisbetűvel írtuk a fájl nevét, nem fog működni a weblapunk
A webhelyeken gyakran találkozunk az Angol images szóval ( Magyar jelentése: kép )
Magyar webhelyeken kep vagy kepek szóval, ennek az oka, hogy az Interneten jelenleg, még nem lehet használni, ékezetes betűket, sem mappa, sem fájl nevek megadásához,

Vissza a lap elejére

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4. Almappa

A fő mappát megnyitjuk, és létrehozunk benne, újabb mappát, vagy mappákat, akkor ezeket almappának, vagy almappáknak hívjuk.
Almappákra akkor van szükség, ha bizonyos dolgokról több fájlt is készítünk, és minden fájlnak más a tartalma.
Mindenki annyi almappát hoz létre, amennyire szükség van, hogy az általa megtervezett weblap, úgy jelenjen meg az Internet böngészőjében, ahogy ő azt megtervezte.

Pl.: Ha a webhelyünkön
- sok fényképet szeretnénk megjeleníteni, minden képnek, különböző fájlnevet kell adni.
- A képeket tartalmazó fájlok kiterjesztése is lehet más és más Pl.: JPG, PNG, GIF, stb. Ez attól függ, hogy milyen célra akarjuk használni, bemutatásra, vagy háttérképnek stb.
- Egyes képekhez szeretnénk zenei aláfestést is adni, akkor annyi zenei fájlt kell készíteni ahány kép fájlhoz, zenét is akarunk.

Ezekhez a mappákhoz, választhatunk Angol szavakat, vagy választunk Magyar szavakat, ékezet nélkül.
Pl.: Képekhez, Zenékhez, - Angolul image - music, sound - Magyarul kep, vagy kepek - zene hang
A fenti példában lévő fájloknak, készíteni kell külön névvel, ellátott almappákat
Pl.: - kepek_JPG
- kepek_PNG
- kepek_GIF
- zene

Ezután nincs más dolgunk, mint bemásolni a már kész fájlokat, kiterjesztésük és tartalmuk szerint, a megfelelő almappába. Ezzel már rendszereztük is képeinket és zenéinket, a majdani hivatkozások, könnyebb megírásához.

Vissza a lap elejére

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5. Kezdőlap

- Ez az egyetlen olyan fájl, melyet nem szabad, almappában elhelyezni.
- Ez a fájl, a webhelyünk kezdőlapja. (más néven honlapja.)

A kezdőlap neve - kiszolgálótól függően - lehet:
- index.html
- index.htm
- default.htm

A böngésző automatikusan, azt fogja megnyitni, amelyiket ezek közül megtalálja a kiszolgálón; a fájl lehet bármely webhelyen vagy bármely mappában (de nem almappában)

Mindenki több tucat webhelyet ismer, pl. www . google . com

De kezdőlapjának a fájlneve, az ő webhelyén is index.html.
A google weblapjának kezdő fájlnevét nem kell megjegyeznünk, és nem is kell beírnunk a böngészőbe, például így, ( www.google.com/index.html) mert a böngészők automatikusan az index.html fájlt keresik és meg is nyitják.

A google szó nem más, mint:
- Az Internetes elnevezése, azaz a fő mappájának a neve.
- Melyen belül, kezdő fájlként szerepel, az index.html elnevezésű fájl (amiről már tudjuk, hogy ez az egyetlen olyan fájl mely nem szerepelhet almappában)
- És az így elnevezett fő mappáján belül, helyezkednek el az almappái

Általunk készített weblapoknál, mint a való életben, index.html lesz, a kezdő fájl neve. (Ugyan úgy, mint a kisebb terjedelmű, és kivül álló, más adatbázishoz, nem kapcsolódó webhelyek, esetében. A fő mappánkban szereplő kezdő fájl neve, nálunk is index.html lesz.)

Vissza a lap elejére

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6. Weblapok közzététele és ellenőrzése

Készíthetünk weblapokat akár többet is a nap 24 órájában, de még fel nem töltjük (tesszük) a számítógépünkről egy olyan kiszolgálóra, ami elérhető a Világhálón, addig senki sem fogja látni rajtunk kívül, hogy mit alkottunk.
FTP = File Transfer Protocol ( Angol szavak rövidítése, Magyarul fájlátviteli protokoll. )

Vannak olyan helyek az Interneten, ahol ingyen tárolhatjuk, vagy alacsony havi díjért, helyet bérelhetünk, webhelyünknek. Ezt a helyet kizárólagosan csak mi használhatjuk, a többi Internetes böngésző, meg nézegetheti. De cserébe engednünk kell, hogy a kiszolgáló hirdetéseket helyezzen el a saját weblapunkon, ez a feltételük első lépésnek kiválóan megfelel.

De mielőtt belevágsz, és rendelkezel Internet előfizetéssel, olvasd el a szerződést, mert legtöbb Internetszolgáltató, felajánl egy bizonyos nagyságú területet, az előfizetők számára, a saját, magán weblapjuk megjelenítéséhez. Ebben az esetben az internet szolgáltató webhelyén kell lennie, valamilyen tájékoztatónak, ami tudatja velünk, hogyan tudjuk feltölteni fájlainkat, az FTP program segítségével, a rendelkezésünkre, álló területre, és mi lesz az URL címünk.

Az alábbi szolgáltatónál, ingyen hely is rendelkezésre ált, 2010 Március 31-ig, a webhelyünk számára.
- http :// www .extra.hu címen

Az, hogy tényleg ingyenes, nem árt, ha elolvassuk a feltételeik leírását, a webfiók kezelésére és az FTP használatára vonatkozó utasításaikat. Ezek a cégek, lehet, hogy egy böngésző alapú felületet is megjelenítenek, amely lehetővé teszi számunkra a fájlok feltöltését, és egy böngészőben mutatja a kiszolgáló rendelkezésünkre álló tárterületét, így nem kell külön FTP programokat használnunk a fájlok feltöltéséhez.

Az FTP programokat egyszerű használni. Csak át kell húzni a fájlainkat, vagy mappáinkat, egyik ablakból a másikba. (Azaz a saját számítógépünkön, az egyik ablak tartalmazza az általunk elkészített weblapunkhoz szükséges fájlokat, a másik ablak, a kiszolgáló ablaka.)

Vissza a lap elejére

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

7. Másolás, azaz feltöltés saját gépünkről, a kiszolgáló gépére.

Röviden a következőket kell tennünk.
- Előre készítsük el az XHTML, CSS, és kép fájlainkat
- Az FTP program, vagy a kiszolgáló által felajánlott böngésző programmal, helyezzük át a kész fájlokat a kiszolgáló számítógépére.
- Ezek után indítsuk el weblapunkat a Világhálón, valamilyen böngésző programmal és győződjünk meg róla, hogy úgy működik, ahogy azt mi szeretnénk.
- Ha hiba történne, módosítsuk a hibás fájlt, és másoljuk be újra.

Ha elrontanánk és egy szükséges fájlt, nem töltenénk fel a kiszolgálóra, vagy nem azonos a kiszolgálón és a saját számítógépünkön lévő, webanyagunk szerkezeti felépítése. Akkor egy hibaüzenet jelenik meg, "A fájl nem található" vagy egy kép ikonja hiányzik.

Kezdetben, csak olyan fájlokat helyezhetünk át.
Melyek kiterjesztése:
- html
- css
- jpg vagy gif

Az hogy HTML vagy XHTML ez attól függ, hogy milyen formátumban írtuk meg a html lapunka, de a fájl kiterjesztése, mindkét esetben html marad

A saját számítógépünkről, át akarunk másolni, egy fájlt, a kiszolgáló számítógépét jelképező ablakba, az egérrel egyszerűen húzzuk át. Ezt a FTP-s nyelvezetben, feltöltésnek nevezzük.
(Első másoláskor, azaz áthúzáskor, az egész mappát is átmásolhatjuk teljes tartalmával együtt, és nem kell a fájlokat külön-külön átmásolni.) Másolás előtt, feltétlenül mentsük anyagainkat. (Vagy készítsünk egy másik mappát, „weblapom biztonsága” néven, és ebbe másoljunk át minden mappát és fájlt, így van egy biztosításunk arra az esetre, ha valami a feltöltéskor elveszne.)

(Az áthúzásos módszert jól ismerjük, ha még nem, akkor gyakoroljuk a Windows Intézőjének ablakában, ahol az kiválasztott könyvtárba, áthúzással átmásolhatjuk, a másik könyvtárban szintén kiválasztott mappát, vagy fájlt. Valamint mappába másolhatunk egy másik mappát, ez lesz ott az almappa, fájlokat is így másoljuk egyik könyvtárból, a másikba, vagy egyik mappából a másikba.)

Lehet, hogy az első csatlakozásunkkor, nem lesz egy fájl sem a kiszolgálón, vagy csak egy fájlunk jelenik meg, melynek elnevezése az index.html, ezt a tárhelyet szolgáltató cég helyezte el a mappánkban. De nem kell megijedni, valami hasonló fog megjelenni. ( lehet, hogy Angolul, de általában ez a fájl, "A webhely nemsokára elkészül." , vagy ehhez hasonló felírat fog megjelenni. Ezután az így megjelent fájlt le kell cserélnünk, az általunk elkészített, index.html fájlra.

Ha a kiszolgáló gépén lévő mappánkban már van egy, (pl.: index.html) fájl, és a saját számítógépünkön meglévő ugyan ilyen néven (index.html.) szereplő fájl, melynek csak a tartalma más, és ezt a fájlt átmásoljuk (feltöltjük) a kiszolgálón lévő mappánkba, akkor ez az új fájl felülírja a kiszolgálón lévő fájl tartalmát.
Ez a szabály visszafelé is érvényes, ha a kiszolgálóról töltünk le fájlokat a saját számítógépünkre.

Vissza a lap elejére

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

8. Engedélyek beállítása.

- Az XHTML és CSS fájlok esetében, nincs szükség engedélyek beállítására. (A kiszolgáló, a html fájlok jogosultságait automatikusan úgy állítja be, hogy a fájlt mindenki olvashatja, de csak mi, azaz a felhasználó írhatja át. Ezt hívják szokásos beállításnak)
- Ha viszont készítettünk olyan fájlokat is, melyek különböző típusú űrlapokat tartalmaznak, és az a szándékunk ezekkel, hogy a weblapunkat megtekintőktől, pl.: adatokat gyűjtsünk stb. akkor ezeket már, engedélyeztetni kell. De ezekkel itt most nem foglalkozunk.

Vissza a lap elejére

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

9. Mi a tartománynév.

Az egymást követő, három "W" után következő szó, melynek tartalma a te fantáziádra van bízva, és lehetőleg ilyen elnevezés ne szerepeljen már az Interneten

Pl.: (www.piszkozatom.com)
Ebben a példában az általad megfelelőnek tartott név, a "piszkozatom"
Ez azt jelenti, ha valaki a saját böngészőjében, beírja ezt a szót, akkor a te általad készített weblap jelenik meg, az ő monitorján.

Vissza a lap elejére

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10. Saját tartománynév

Ha a jövőben, vagy most, úgy gondolod, hogy az ingyenes szolgáltatások, nem elégítik ki igényeidet.
(Értsd: saját nevet szeretnél adni arra a célra, hogy milyen néven legyen megtalálható weblapod az Interneten, azaz a fizetős kiszolgáló, akár az ingyenes kiszolgáló által megadott név helyett, másikat szeretnél.
Minden kiszolgáló, mely foglalkozik tartománynevek bejegyzésével, azaz regisztrálással, lehetőséget ad egy kereső használatára így megnézhetjük a már bejegyzett nevek listáját, hogy nem foglalt-e már az általunk bejegyeztetni kívánt név )
Bérelhetsz tárhelyet, és vásárolhatsz hozzá saját tartománynevet is

Vissza a lap elejére

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

11. Tájékoztatás a létezésünkről.

Eddig csak azok tudtak létezésünkről, akiknek megadtuk weblapunk elérhetőségét, azaz milyen néven, elnevezésen érhető el azon kiszolgálónál, melynél weblapunkat elhelyeztük.
Ha úgy döntünk, hogy mások is könnyedén megtalálják weblapunkat, akkor meg kell adni a keresőprogramoknak, hogyan keressenek rá weblapunkra és annak rövid tartalmi leírását.

Még mielőtt ezt megtennénk, a weblapunkra be kell írni a tájékoztatásra vonatkozó meghatározásokat.

A következő két sort,(kékkel írva) be kell írni weblapunk fejlécébe.
<html>
<head>
<title>


< meta name = " description" content = " Írjuk ide azt a mondatot vagy rövid leírást, melyben leírjuk webhelyünk mivel foglalkozik, így tájékoztatjuk a nagyvilágot, weblapunk tartalmáról. " / >

< meta name = " keywords" content=" Olyan kulcsszó - kulcskifejezés, mely alapján rákereshetnek weboldalunkra. Újabb kulcsszó újabb kulcskifejezés. és így tovább. " / >

<link
</head>
< body>


Kulcsszó:
Olyan szavak, melyek weblapunk tartalmának témaköreire, vagy annak kiemelt részeire utal. Annyi kulcsszót készítsünk, amennyire szükségünk van, hogy weblapunk a böngészőbe beírt hasonló, vagy azonos szó alapján, könnyen megtalálható legyen.

Például: Ha weblapod a kertészettel foglalkozik.
Néhány kulcsszó: kert, fa, veteményezés, locsolás, káposzta, virág, stb.

Megjegyzés:
- A weblapunknak olyan címet adjunk, ami jól tájékoztat annak tartalmáról.
- A h1-es címsorba is olyan szavakat írjunk, ami a weblap tartalmára utal.
- A szövegsorokba lehetőleg az elején, olyan mondatok legyenek, melyek tartalmában megtalálhatóak azon kulcsszavak, azaz témaköreink szavai, melyekkel weblapunkon a későbbiekben találkozhatnak az olvasók.
- Ha képeket használunk, akkor a helyettesítő szövegről ne feledkezzünk meg. Kereső programok számára a képek nem adnak információt.
- Ha hivatkozásokat is készítettünk, akkor azokhoz is használjunk olyan szöveget, mely leírja, hogy a hivatkozásra kattintva hova jutunk.

Ha a fent leírtakkal megvagyunk, akkor lépjünk be a kereső programokba és keresési könyvtárak valamelyikébe, majd jegyeztessük be a webhelyünket.

A keresőprogramok legtöbbje a http: //dmoz.org / címen található Open Directory könyvtárat használja, az ide való bejegyeztetés ingyenes.
A weblap megnyitásakor láthatunk egy hivatkozást a következő néven: Suggest URL (Magyarul: ajánlott URL.)
Mielőtt még rákattintanánk, nézzük végig az ott látható weboldal tartalmát. Láthatunk különböző témakörökkel foglalkozó leírásokat, (Művészet ( Arts), filmek (Movies) stb.)
Válasszuk ki azt, mely legközelebb áll az általunk elkészített weblap tartalmához, és jelöljük ki.

Ezt követően kattintsunk a Suggest URL hivatkozásra.
A program kérni fogja, a már létező webhelyünk URL címét, weblapunk rövid leírását, valamint azt, hogy elfogadjuk-e a használati feltételeket.
Egy kis idő elteltével, de lehet ez minimum egy hét is, mire a keresőprogramok indexelik bejegyeztetésünket.
Addig csak azok találják meg weblapunkat az Interneten, akikkel közöltük az elérési utat, azaz webcímünket.

Vissza a lap elejére

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12. Hogyan lehet tárhelyet bérelni, és tartománynevet vásárolni.

- Díja a kiszolgálóktól függ. Ezt mindenki saját maga informálja le.
- Tartománynevek viszonylag olcsón szerezhetők be. Tartománynevet nagyon sok kiszolgálónál, lehet vásárolni. Vagy pedig, ugyanaz a kiszolgáló cég, amelyiknél tárhelyet bérlünk a webhelyünk részére, tartománynevek bejegyzésével, azaz regisztrálással is foglalkozik.
Lehetőleg ott, ahol majd a tárhelyet is béreljük, ott vásároljunk tárhelyet is.
De nem kötelező. Egyszerűbb megoldás, ha minden egy helyen van. Ily módon, minden információnk egy helyen lesz elérhető.

- Tárhelyek.
Tárhelyet is, nagyon sok kiszolgálónál lehet vásárolni, ingyenes tárhelyek keresése közben észrevehetjük, ezek a kiszolgáló cégek, árulnak is tárhelyet, és tartománynév bejegyzést is végeznek.
Előfordulhat, hogy azt gondoljuk, hogy a helyi kiszolgálók ügyfélszolgálatát könnyebben elérjük, de a Világhálón nincs távolság. Ezért mielőtt úgy döntünk, hogy tartomány, és tárhelyet vásárolunk, nézzünk szét, vagy kérjünk tanácsot másoktól.

Amikor megnyitunk egy fiókot, valamelyik tárhelyszolgáltató cégnél, és kiszolgálóhelyet, azaz tárhelyet bérlünk a webhelyünk tárolására, kapunk bizonyos adatokat a kiszolgáló cégtől, melyek fontosak ahhoz, hogy FTP-kapcsolatot alakítsunk ki, a kiszolgálóval. Ezeket az adatokat az FTP-programba beírva tudunk a kiszolgálóhoz kapcsolódni, és feltölteni a kiszolgálóra a webhelyünket alkotó XHTML, és CSS fájlokat és képeket.

Vissza a lap elejére

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

T-online webtárhely

Amikor a T-Com ügyfélszolgálattal szerződést kötünk, telefon és internethasználatra, a következő adatokat kapjuk meg:


www.extra.hu ingyenes szolgáltatások.
Megszünik 2010 március 31-vel

Weboldal elhelyezéshez, levelezés eléréséhez, szolgáltatásaink használatához technikai információkat a Technikai beállítások menüpontban, gyakori hibákra, kérdésekre választ a Segítség menüpontban találsz. Kérünk téged, hogy mindig olvasd el az ehhez hasonló aktív súgót
Hello Interernetező, üdvözlünk a megújult adminisztrációs felületen.
Itt olvashatsz néhány fontos információt a szolgáltatásainkról!

Szolgáltatásaink:
Web: Itt aktiválhatod tárhelyedet, melynek mérete 2 GB, továbbá az aktiválással elérhetővé válnak az SQL és a Statisztika szolgáltatások, illetve itt állíthatod be az oldalad kategóriáját is.
Amíg ezt a szolgáltatást nem aktiválod, addig fizikailag nem lesz elérhető a tárhelyed, így FTP programmal sem tudsz kapcsolódni az ftp.extra.hu kiszolgálóhoz.
Aktív (deaktiválás)

SQL:
A MySQL egyike a legnépszerűbb és világszerte legelterjedtebb adatbázis-kezelő rendszereknek.
Minden Felhasználónk ingyenesen veheti igénybe mysql szolgáltatásunkat szerverünkön. Így üzemeltethetsz a honlapodon fórumot, vendégkönyvet, stb.
Adatbázisodról könnyedén készíthetsz mentést. Az igénybe vehető méret 100 MB. Inaktív (aktiválás)

Web statisztika:
Ingyenesen nyújtunk honlapodhoz látogatottsági statisztikát. A szolgáltatás használata számos előnnyel jár, így pl. a segítségével tudni fogod, hányan látogatják az oldaladat, valamint a honlapod toplistában elfoglalt helyét is ez alapján számoljuk. Inaktív (aktiválás)

Mail:
Minden nálunk regisztrált tárhelyhez ingyen jár egy postafiók, amelyet a használatba vétel előtt aktiválni kell.
Inaktív (aktiválás)

Blog (béta):
Írj te is webnaplót! Megoszthatod élményeidet másokkal blogodon keresztül!
Töltsd fel élményeidet írásban, képekben, hangokban, videókban, érdekes linkekkel teletűzdelve!
Légy Te is igazi blogger!
Ezzel az új szolgáltatással igazán megmutathatod magad a nagyvilágnak.
A blog rendszer 3 féle funkcionalítási szinttel adminisztrálható, beépített témákat állíthatsz be ízlésed szerint. Több féle kiegészítő lehetőség közül választhatsz, hogy minél kényelmesebben és interaktívabban jeleníthesd meg gondolataidat, élményeidet az internetezők széles tábora előtt.
A blog szolgáltatás alapjául a milliók számára jól bevált és népszerű WordPress motort választottuk.

Fontos!
A BÉTA verzió azt jelenti, hogy a blog szolgáltatás jelenleg tesztelés- és fejlesztés alatt áll. Ezúton is kérjük a vállalkozó kedvű bloggerek segítségét, hogy jelezzék a felmerülő hibákat / hiányosságokat a fórumban. Inaktív (aktiválás)

Profil:
Itt adhatod meg azokat az adataidat, amelyeket szeretnél mások számára is láthatóvá tenni.

Galéria:
Ezzel a szolgáltatással megoszthatod a nagyvilággal kedvenc képeidet, mappába rendezheted élményeidet: legyen az egy fergeteges buli, egy szenzációs utazás, vagy egy kellemes családi esemény, vagy bármi, ami téged érdekel. Mutasd magad!

Chat:
A leggyorsabb és legegyszerűbb módja annak, hogy beszélgetésbe elegyedj valakivel. Egyszerűen csak lépj be és kattints rá az illető nevére, akivel beszélgetni szeretnél.
Az Extra a magyar szolgáltatók között egyedülálló módon webkamerás chatet is üzemeltet, ahol nem csupán olvashatod, de láthatod is beszélgetőpartnereidet.
Nézz be a Téged leginkább érdeklő szobákba, beszélgess egyszerre több emberrel, vagy csak kettesben valakivel zárt szobában.
Számos különböző szoba közül választhatsz, ám ha mégse találsz kedvednek megfelelőt, csinálj egyet Magadnak!
Reméljük ezt a szolgáltatást igazán Extrának fogod találni.
Aktív

Fórum:
A fórum az Extra közösségi szolgáltatása, ahol bármilyen témában kezdeményezhetsz beszélgetést a többi Extra.hu felhasználóval.
A hozzászólásokat regisztrációtól függetlenül bárki elolvashatja, de ha szeretnél hozzászólni valamelyik témához, akkor regisztrálnod kell az oldalra.
A fórumot fő témák alapján csoportosítjuk, hogy könnyebben megtalálhatóak legyenek az adott témával kapcsolatos hozzászólások.
Mielőtt egy új témát nyitsz, nézz utána, hogy más nem hozott e létre hasonló tartalmú témát.
Aktív

2005-2010 - extra.hu - Minden jog fenntartva!

Vissza a lap elejére

 

 

 

 

url(Nincs-hatterkep.xxx)